Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Yaprak porselen nasıl yapılır?

71,646
kez izlendi
Puan: 4.52 / 5
Detaylı Açıklama

Yaprak porselen nasıl yapılır?

Bir hastada yaprak porselen yapımına karar verildikten sonra mokap denilen yani hastanın porselenleri bittiğinde nasıl bir estetiğe sahip olacağının görüntüsünü hastaya göstermekle yaprak porselen yapımına başlanır. Bunlar klinikte veya laboratuvarlarda da yapılabilir. 

Mokap seansında hasta bitmiş porselenin nasıl görüleceğine, boyuna, şekline karar verir. Bunlara karar verdikten sonra bir sonraki seansta dişlerin aşağı yukarı şekline, beklenen estetiğe göre 1 mm yada daha az miktarda dokunun diş yüzeyinden uzaklaştırılmasıyla başlar. Bu işlem laboratuvara iletilir, bu da ölçü ile yapılır. 

Bir ölçü alındıktan sonra laboratuvara gönderilir. Bir sonraki aşamada laboratuvardan gelen ince porselenler hastanın dişleri üzerine konularak prova edilir. Hasta ve hekim eğer ortak noktada buluşur, estetik olarak ortak bir karara varılırsa porselenler cilalanarak hastanın dişlerine uygun renkte ya da biraz daha farklı bir renk isteniyorsa o renkte yapıştırılır ve tedavi sonlanır. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat