Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Yanlış ilaç kullandığını fark eden hamileler ne yapmalı?

4,636
kez izlendi
Puan: 5.00 / 5
Detaylı Açıklama

Yanlış ilaç kullandığını fark eden hamileler ne yapmalı?

Hamilelik döneminde ilaç kullanımı ile ilgili en sık karşılaşılan durum gebeliğin ilk döneminde kullanılan ilaçlarla ilgilidir.

Anne adayı hamile kaldığının farkına varmadan alkol, sigara gibi hem kendisine hem de bebeğe zarar verecek birtakım durumlarda maruz kalabilir. Doktorlar için bu dönem ?ya hep ya hiç? dönemidir. Bu dönemde bebeğe ait hücreler çok hızlı şekilde büyümektedir. Bu gelişen organların bir kısmının etkilenmesi durumunda diğer hücreler zarar gören hücreleri yenilemekte ve gebelik sorunsuz şekilde devam etmektedir. 

Hamileliğin ilk dönemlerinde yanlış ilaç kullanımı sonucu hücrelerin büyük kısmının yok olduğu durumlarda gebelik sonlandırılır ve anne adayında herhangi bir sorun olmamaktadır. 

Hamilelik döneminin en önemli zamanı  3. haftasıdır. Gebeliğin 3. haftası ile 2. aya kadar olan süreç belirli organların oluşmaya başladığı dönemdir. Bu dönemde yanlış ilaç ya da kimyasallara maruz kalındığında bebekte önemli organ hasarları ve sakatlıklar ortaya çıkabilmektedir. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat