Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Yanlış bebek bezi pişik yapar mı?

41,972
kez izlendi
Puan: 4.27 / 5
Detaylı Açıklama

Yanlış bebek bezi pişik yapar mı?

Doğru bebek bezi seçimi pişiği önleme açısından çok önemlidir. Özellikle son zamanlarda gelişen teknoloji ile yapılan bezler bebeğin popusunu açık bırakmışsınız gibi hava almasını sağlarlar. Annelerin bezin idrarı çok iyi emdiğini gözlemlemeleri gerekir. İdrarırın, bezin içinde hapsolduğu durumlarda ciltle teması minimum olacaktır.

Bebek bezi seçerken

Bezin dış yüzeyinin hava geçirir olması pişiği önlemek açısından çok önemli. Bebeğe, uygun boyutta bez alınmalıdır. Bezi bağlarken esas problem göbek çevresidir bu yüzden alırken bezlerin bebeğin kilosuna uygun olması gerekir. 

Bebek bezi kullanımı

Bezlerin üstünde renkli desenler vardır. Ortadaki desen açıkta kalacak şekilde, yapışkan bantların iki yanda olması gerekir. Bezin bebeğin bacaklarını sıkmadığından ve göbek çevresini tam sardığından emin olunmalı.

Bezi çok sıkı yapıştırıyorsanız ve bantlar ortaya geliyorsa büyük bir bez kullanıyorsunuz; bantlar çok kenarda kalıyorsa küçük bir bez kullanıyorsunuz demektir. Küçük bez kullanımı bebeğin bacaklarına zarar verebilir. Uygun boyutta bez kullanıldığında pişik minimuma inecektir.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat