Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Yalancı gebelik neden olur?

8,226
kez izlendi
Puan: 2.70 / 5
Detaylı Açıklama

Yalancı gebelik neden olur?

Yalancı gebelik, gebelikle ilgili bir korku veya çok büyük bir arzu var ve bu bilinç dışında çözümlenemediyse bu şekilde ortaya çıkabilir. Bu kişi, kısırlık tedavileri görmüş ancak çocuk sahibi olamamış bir kişi ve çok fazla çocuk sahibi olmak istiyor olabilir. Tam tersi çocuk sahibi olmaktan çok korkan, yeterince korunamadığından endişe eden bir kişide de aynı şekilde ortaya çıkabilir. Aynı zamanda kişinin bilinç dışında cinsiyet ve cinsellikle ilgili çözülmemiş meseleleri varsa bu da bu şekilde ortaya çıkabilir. Bunun ortaya çıkması için en önemli yöntem psikoterapidir.

Erkeklerde de buna benzer olarak tanımlanan bir durum vardır. Bu hastanın psikolojik rahatsızlığıyla da ilişkili olabilir ama aynı zamanda gebe olan hanımın eşinin benzer belirtileri paylaşması şeklinde de ortaya çıkabilir. Zaman zaman hastalarımızda buna rastlıyoruz. Aynı zamanda çevresini manipüle etmek veya psikolojik olarak altta yatan sebeplerle evlenmeyi arzu eden kadınlarda da bu rahatsızlık ortaya çıkabilir. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat