Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Yalancı gebelik belirtileri nelerdir?

11,982
kez izlendi
Puan: 3.00 / 5
Detaylı Açıklama

Yalancı gebelik belirtileri nelerdir?

Yalancı gebelik belirtileri normal bir gebelikte görülen belirtilerin hepsidir. Bunlar gebeliğe spesifik olan belirtiler değildir. Mesela, karnın büyümesi, şişmesi, kilo alımına bağlı, gaz büyümesine, bağırsaklarda sıvı toplanmasına bağlı olarak görülebilir. Yine göğüslerdeki dolgunluk benzer sebeplerle olabilir. 

Bu kişilerde beyin öyle bir sistemle vücuda hakim oluyor ki adetler kesiliyor, süt hormonu salgılanışıyla memelerden süt bile gelebiliyor. Bu kişiler daha önce karnın büyümesiyle beraber bağırsak hareketleriyle veya istemsiz karın hareketleriyle bebeğin hareketlerini hissettiklerini düşünebiliyorlar. Dokuz ayın sonunda da karın ağrısı algısı ile doğum sancısı çektiklerini düşünebiliyorlar. 

Bu kişiler hekime başvurduklarında gebelikleri hiçbir şekilde biyokimyasal veya radyolojik olarak tespit edilemiyor. Artık günümüzde bu giderek daha nadir görülen bir durumdur. Çünkü gebelik testleri çok erken bir dönemde gebeliğin tam teşhisini koyabiliyor ve herkes bundan haberdar. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat