Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Yalancı doğum sancısı ne demektir?

7,814
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Yalancı doğum sancısı ne demektir?

Yalancı doğum sancısı özellikle son aylarda görülür. Bebek artık büyümüştür. Rahim hareketleriyle, bebeğin hareketleriyle, tekmelemeleri ile kasılmalar hissedilebilir. Bunlar sabit kasılmalar değildir. Düzensizdir. Ara ara hissedilir. Dolayısıyla beş dakika ara ile gelmeyen, uzun sürmeyen ağrılara çok fazla kulak asmamak gerekir. Her gebe bu sancıları hissedebilir ama yanlış sinyal olabilmektedir. Bunu da doktor çok net bir şekilde değerlendirebilir. Bu durumda hasta rahatlıkla evine gönderilebilir.

Yalancı doğum sancılarında rahim içi basınç düşüktür. Normalde rahim içi basınç yüzlere kadar uzanabilir ama yalancı doğum sancısında 30'un altındadır. Düzensizdir ve aralıklar beş dakikadan uzundur. Bazen bir kaç saat aralıkla hissedilir, ardından anne adayı sabaha kadar uyur. Uzun süre sancısı olmaz, ardından gün içinde bir kaç kez daha tekrar eder. Bunlar yalancı sancılardır. Rahim ağzında açılma yapmaz. Rahimde silinme meydana getirmez. 

Yalancı sancılar başladığında dinlenmek en iyi çözüm olacaktır. Doğumun başladığını düşünmek, süreci çıkmaza sokabilir. Bu nedenle sabırla beklemek gerekir.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat