Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Yakında evleneceğim, ilk gece korkumu nasıl yenebilirim?

147,424
kez izlendi
Puan: 4.48 / 5
Detaylı Açıklama

Yakında evleneceğim, ilk gece korkumu nasıl yenebilirim?

Korkuyla girilen bir gecede yaşadığınız stres daha da artacaktır. Bu nedenle böyle bir stres yaşıyorsanız psikolojik destek almanız faydalı olacaktır. 

Bu konuyla ilgili yapabileceklerinize gelince; Bir takım olumsuz yaşantılar sizi engelliyor, tedirgin ediyor olabilir. O olumsuz yaşantıların temizlenmesi, ayıklanması, sıfırlanması gerekebilir. Evlilik terapisi bu konuda faydalı olabilir. Bir diğeri de cinsel ilişkiye rahatça girebilmek için "Bir sorun yaşarsam nasılsa evlilik terapisinde tedavi göreceğim" diye düşünmektir. O geceyi yaşamak için kendinize fırsat vermelisiniz. Belki de zannettiğiniz gibi sıkıntılı geçmeyecektir. Eğer sorun yaşarsanız da tedavi görebileceğinizi bilmek size güven verecektir. Unutmamalısınız ki bazen ilk gece korkusu yaşayan bir çift, birlikteyken bu korkularını unutabilmektedir.

Genellikle, ailelerin erkekten yoğun beklentilerinin olması gibi durumlarda erkekler de ilk gece korkusu yaşayabiliyor. Böyle bir durum söz konusuysa, ilk gece öncesi bir psikologla görüşmek faydalı olacaktır.

Terapinin ardından çiftlerin çok konuyu öğrendiklerini gözlemleyebiliyoruz. Bu esnada pek çok şey gözlemleme fırsatları oluyor. Birbirlerine karşı daha toleranslı olmayı öğreniyorlar. İlişkilerini doğru bir şekilde yapılandırmayı öğreniyorlar. Böylece ilişkileri daha kaliteli ve doyurucu bir hale geliyor.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat