Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Yağlı cilt için ne tür bakım ürünleri kullanılmalı?

49,516
kez izlendi
Puan: 4.77 / 5
Detaylı Açıklama

Yağlı cilt için ne tür bakım ürünleri kullanılmalı?

Yağlı cilt tipleri için tercih edilmesi tavsiye edilen ürünler mutlaka cildin yağ dengesini sağlayan nitelikte olmalıdır. Yağlı cildi dengeleyen, sivilce oluşumunu engelleyen, var olan sivilceleri tedavi edebilecek ürünleri doğru bir uzman yardımı alarak cildimize uygulamamız gerekmektedir. 

Yağlı fakat sorun oluşturmayan, masum bir cilde sahipsek, bu cildi sorunlu bir cilde dönüştürmemek için yağlı cilt için seçilen yüz temizleme jeli kullanılmalıdır. 

Yağlı ciltlere gün içerisinde nemlendirici uygulamamız gereklidir. Cildimizde yağlı bölgelerin yanı sıra hassas bölgeler de varsa güneş lekelerinden mutlaka korumamız tavsiye edilir. 

Cildin yağ dengesini korumak ve sivilcelere fırsat vermemek için cilt tipine uygun maskeler seçerek haftada 1 kez ya da 15 günde 1 kez uygulayabiliriz.

Evde bakım için yağlı cilde yumurta akı, limon ve bal karışımından maske uygulanabilir. Bu şekilde yağlı ciltlerin yağ dengesi sağlanmış olur.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat