Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Yağlı cilt bakımında hangi püf noktalarına dikkat edilmeli?

29,357
kez izlendi
Puan: 4.50 / 5
Detaylı Açıklama

Yağlı cilt bakımında hangi püf noktalarına dikkat edilmeli?

Yağlı ciltler için bakım uygulanırken özellikle dikkat edilmesi gereken bazı noktalar mevcuttur. Yağlı ciltler kistik akne, sivilce ya da siyah nokta taşımasa bile bakım yapılması gereken ciltlerdir. 

Eğer yağlı cilt yüzeyi üzerinde siyah noktalar mevcutsa, onların ciltten arındırılması gerekir. Fakat siyah nokta oluşumu ciltte çok derinlerdeyse gözenekler fazla zorlanarak deforme edilmemelidir. 

Yağlı ciltte genel olarak nem ağırlıklı olmayan ama yağ dengesini kurabilen yağlı cilt maskeleri kullanılmalıdır. Kil maskesi ya da diğer vitaminli maskeler yağlı cilde uygulanabilir.

Yağlı ciltte eğer sivilce gibi oluşumlar mevcutsa sivilceleri sıkmamamız gerekir. İltihaplı ve uç veren sivilceleri sıkarsak, diğer yüzeylere bulaşmasına da sebep olabiliriz. 

Yağlı cilt bakımı yaparken cilde ozonlu buhar vermemiz gerekir. Ozon gözenekleri açar ve yağ seviyesini dengeler. Ozon sadece 10-15 dk kadar cilde uygulanmalıdır. Daha fazlası gözeneklerde deformasyona sebep olabilir.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat