Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Yağlı cildi olanlar güneş sonrası nasıl kremler kullanabilir?

314
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Yağlı cildi olanlar güneş sonrası nasıl kremler kullanabilir?

Cildimiz eğer yağlı ise ve güneşlenirken cilde kakao yağı veya havuç yağı gibi yağlar ilave ediliyorsa cildimizin yağ oranını arttırmış olabiliriz. 

Güneş sonrasında yağlı ciltlere diğer cilt tiplerinden daha farklı bir bakım yapılması gereklidir. Doğal ve aromatik yağlar, cildin yağ oranını dengeleyici kremler ve ürünler kullanmak yağlı ciltler için tavsiye edilir. Örneğin bergamot yağı, ardıç yağı veya çay ağacı yağı yağlı ciltler için kullanılabilir. Bergamot yağı ve ardıç yağı cildin yağ dengesini sağlarken, çay ağacı yağı cildi tedavi eder.

Yağlı ciltlerde yağ salgısı çok fazla yoksa ve cilt yağlıysa melisa yağı veya lavanta yağı tercih edilebilir. Portakal yağı da aromatik yağ olarak cilde uygulanabilir. Ciltteki aşırı derecedeki sivilcelenmeler ve yağlanmalar, bu doğal yağların etkisiyle son bulur. Yoğun nem içeren ve antioksidan özelliği olan, cildi güneş ışığının zararlı etkilerinden koruyan ürünler de yağlı ciltler için tercih edilebilir.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat