Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Wing Chun Kung Fu nedir?

29,157
kez izlendi
Puan: 3.50 / 5
Detaylı Açıklama

Wing Chun Kung Fu nedir?

Wing Chun Kung Fu Güney Çin'de orntaya çıkmış bir savunma sanatı ya da sporu. Güçsüzlüğün gücü olarak nitelenebilecek olan Wing Chun Kung Fu, basit, gösterişsiz ve üstün fiziksel güç gerektirmeyen tekniklerle saldırılardan korunma ve atak yapma üzerine kurulu.

Wing Chun'da teknikler "yılan" ve "turna" tekniklerinden yolu çıkılarak geliştirildi. Büyük Usta Yip Man, bu sistemi daha da geliştirerek Batı'ya adapte etti. Wing Chun, Bruce Lee'nin Batı'da öğretiye açtığı bir sistem olarakda bilinir. Bruce Lee'nin filmlerinde kullandığı ünlü teknikler Wing Chun Kung Fu'ya aittir.

Wing Chun Kung Fu'nun odağında hız ve hareketlerin zincirleme bir şekilde birbirini tamamlaması vardır. Amaç rakibi şaşırtmak ve güç odaklı olmayan hareketlerle onu etkisiz hale getirmektir. Hamlenin hızlı olması rakibi şaşırtır, zincirleme şekilde devam etmesi ise karşılık vermesine fırsat kalmadan saf dışı kalmasını sağlar.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat