Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Windows 10'un yeni web tarayıcısı Microsoft Edge nedir?

6,282
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Windows 10'un yeni web tarayıcısı Microsoft Edge nedir?

Microsoft Edge, Windows 10 ile bilgisayarlara gelecek yeni web tarayıcımızdır. Fakat, Microsoft Edge'in gelmesiyle Internet Explorer'a veda etmiyoruz. Internet Explorer Windows 10'da kullanıcılara sunulmaya devam edilecek. Özellikle kurumsal kullanıcılara yönelik üstün güvenlik özellikleri ile kurumlar için ideal web tarayıcısı olmaya devam edecek. Kurumsal Mod özelliği sayesinde kurumların Internet Explorer'ın önceki sürümlerini destekleyen web tabanlı uygulamalarına uyumluluk sorunu yaşamadan erişmelerini sağlayacak. 

Bunun yanı sıra Microsoft Edge, son kullanıcıların ihtiyaçlarına yönelik onlara daha hızlı, daha kişisel ve daha eğlenceli bir web deneyimi sunmak üzere tasarlandı. 

Microsoft Edge
Google'ın Octane 2.0 ve Apple'ın Jet Stream benchmark testlerine göre 64-bit tarayıcılar içerisinde en hızlı tarayıcı olan Microsoft Edge, basit ve kullanışlı arayüzü sayesinde son kullanıcılara keyifli bir internet deneyimi sunacak. 

Microsoft Edge web sayfaları üzerinde not almanızı sağlayan tek web tarayıcısı. İnternette gezinirken ilginizi çeken bir haber, bir makale veya hoşunuza giden bir fotoğraf gördüğünüzde Microsoft Edge ile hemen o sayfanın bir web notunu çıkarabilir, üzerine yorumlarını ekleyerek veya çizimler yaparak ister kendiniz için kaydedebilir, ister arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz. 

Microsoft Edge'in bir diğer güzel özelliği ise "Okuma Modu" özelliği. Okuma modu ile üzerinde gezindiğiniz web sayfalarında reklamları veya okurken dikkatinizi dağıtacak diğer görselleri bloke edip, makale ve haberleri e-kitap formunda okuyabilirsiniz. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat