Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Windows 10'un yazılım geliştiricilere sunduğu fırsatlar nelerdir?

737
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Windows 10'un yazılım geliştiricilere sunduğu fırsatlar nelerdir?

Windows 10 ile birlikte geliştireceğiniz tek bir uygulama, telefondan masaüstü bilgisayara, tabletten "Internet of Things" cihazlara, Xbox, hololens gibi farklı cihaz platformlarda çalışabilecek.

Windows için uygulama geliştirmek isteyenler Twitter'da Microsoft uygulama geliştirme Türkiye hesabını takip edebilir: @MicrosoftDevTR
 
Windows 10 ile birlikte klasik masaüstünde XP ve Windows 7'de sıkça kullandığımız klavye ve fare ilke yönetimi, Windows 8 ve dokunma, ses ve vücudunuzla yönetebileceğiniz Xbox konsolundaki Kinect oyunlarında ve hololens ile hologram çıktıları alabileceğiniz yeni platformumuzda yepyeni fırsatlar hayal gücünüzle sınırlı. Kişisel veya iş odaklı uygulamalarınız bundan sonra telefonda da, tablet cihazda da cihazın native tüm özelliklerini kullanabilecek. Bu kapsamdan baktığımız zaman çok büyük bir yenilik. Ayrıca önümüzdeki 3 yıl boyunca dünya genelinde 1 milyar cihazda windows 10'un yüklü olmasını hedefliyoruz. Bu da ulaşacağınız inanılmaz fırsatları ve uygulamanız için yeni kullanıcıları barındırıyor.

Windows için geliştirilen uygulamaları görmek için microsoft.com/tr-tr/store/apps/windows adresini, uygulama geliştirme ile ilgili daha fazla detay öğrenmek için ise dev.microsoft.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat