Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Windows 10'u yönetmek kurumlar için neden daha kolay?

495
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Windows 10'u yönetmek kurumlar için neden daha kolay?

Windows 10 kurumların ve BT yöneticilerinin hayatını kolaylaştırmak için bir takım yeni yönetilebilirlik özellikleri ve kolaylıkları da sunuyor. 

In-place Upgrade
İşletim sistemi geçişleri kurumlar için bugüne dek hep meşakkatli bir süreç olmuştur. Yeni sürüme geçmek isteyen kurumlar, önce cihazların üzerindeki verileri yedeklemek, kullanılan uygulamaların ve sistemlerin yeni sürümle uyumluluğunu test etmek ve sonrasında eski işletim sistemini cihazlardan kaldırıp, yeni sürümü sıfırdan kurmak gibi uzunca bir süreç yönetiyorlardı. Windows 10 ile birlikte gelen yerinde-yükseltme özelliği sayesinde, Windows 7 ve 8.1 kullanıcıları bu işlemleri yapmaya gerek olmadan tek bir tıklama ile basit bir güncelleme yüklüyormuşçasına dakikalar içinde Windows 10'a geçiş yapabilecekler. Üstelik verilerini yedeklemelerine gerek kalmayacak, tüm programları ve dosyaları bilgisayarlar Windows 10 ile açıldığında yerinde olacak. 

Kurumsal Mağaza
Windows 10 ile kullanıcılar, kurumsal hesaplarıyla da Windows Mağazası?na giriş yapabilecekler. Windows Mağazası üzerinden edinilen uygulamalar kurumsal kullanıcılara tahsis edilebilecek ve bu kullanıcılar tek bir tıklama ile BT'nin kendileri için seçtiği uygulamaları bilgisayarlarına indirebilecekler. Bu özellik kurumlara kontrol edilebilen ve kurumsal kullanıcılar için özelleştirilebilen mükemmel bir deneyim sağlayacak.

Windows 10 ile Mağaza?ya gelen bir yenilik de özellikle kendi şirket portalını kurabilmek için yeterli altyapıya sahip olmayan küçük ve orta ölçekli kurumlar için. Bu kurumlar, Windows Mağazası'ndan seçtikleri uygulamalarla kendi iş uygulamaları için, Mağaza içinde kendilerine özel bir bölüm oluşturabilecek ve bu uygulamaları çalışanlarına Mağaza'nın kuruma özel bölümün sunabilecek. Kullanıcılar da, Mağaza'nın bu kurumsal bölümünde kolaylıkla arama yapabilecek ve kurumun sunduğu uygulamalar arasından istediklerini seçerek indirebilecekler.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat