Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Windows 10'a uygulama geliştirmek için gerekli araçlar nelerdir?

1,643
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Windows 10'a uygulama geliştirmek için gerekli araçlar nelerdir?

Windows 10 uygulama geliştirmek için Windows 10 masaüstünde Visual Studio 2015'in herhangi bir versiyonunu bulundurmanız yeterli olacaktır. Masaüstünde, tüm cihaz tiplerinde ön izleme yapabileceğiniz gibi, telefon ve Tablet emülatörleri ile cihazınız olmasa dahi, sanal olarak testlerinizi gerçekleştirebileceksiniz.
 
Windows 10 UWP uygulamaları geliştirmek için C# ve XAML adını verdiğimiz bir arayüz dili ile, C++ ve XAML ve ayrıca web teknolojilerinde uzmanlığınız var ise HTML5, Javascipt, CSS ile uygulamalarını geliştirebilirsiniz. Burada seçeceğiniz yazılım geliştirme dili tamamen sizin bilgi birikiminize bağlı olup, hepsi bizim için 1. sınıf geliştirme dilleridir.

Aynı zamanda Bridges adını verdiğimiz mimari sayesinde de daha önceden geliştirmiş olduğunuz Android , iOS veya web uygulamalarınızı da çok küçük değişikliklerle Windows platformuna taşıyabileceksiniz.

Windows için geliştirilen uygulamaları görmek için microsoft.com/tr-tr/store/apps/windows adresini, uygulama geliştirme ile ilgili daha fazla detay öğrenmek için ise dev.microsoft.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat