Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Windows 10 uygulamaları farklı cihazlara nasıl adapte olabilecek?

315
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Windows 10 uygulamaları farklı cihazlara nasıl adapte olabilecek?

Windows 10 özellikle Microsoft'un bu zamana kadar ki farklı marka cihaz tiplerinde, farklı çözünürlük, farklı boyutlarda çalışma deneyini en üst noktaya taşıdığı örnek diyebiliriz. 

Sizin uygulamanız da Adaptive layout ve çeşitli arayüz araçlarımız sayesinde hangi cihazda ve hangi konumda kullanıldığını bilecek. Bu durumlara göre uygulama "responsive design" ile adapte olabilecek. Bir web sitesine tabletten mi, telefondan mı girildiği; yoksa bir desktop'tan mı girildiği algılanabiliyor. 

Responsive web tasarımı sayesinde web siteleri, onu hangi cihazdan ziyaret ettiğinizi algılayıp, tasarımını cihazınıza uygun hale getirebiliyor. Bu çerçevede baktığımız zaman Windows uygulamaları da aynı mantık ile çalışıyor. Geliştirdiğiniz tek bir uygulama telefonda farklı, tablette farklı, desktop bilgisayarda farklı bir arayüz ile çalışabiliyor.

Windows için geliştirilen uygulamaları görmek için microsoft.com/tr-tr/store/apps/windows adresini, uygulama geliştirme ile ilgili daha fazla detay öğrenmek için ise dev.microsoft.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat