Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Windows 10 neden daha güvenli?

1,451
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Windows 10 neden daha güvenli?

Günümüzde teknoloji değiştikçe ve yenilendikçe, modern güvenlik tehditlerinin ve siber saldırıların da arttığını görüyoruz. Windows 10, hem son kullanıcıların hem kurumları bu tehditlerden ve saldırılardan en iyi şekilde korumak için yepyeni ve üstün güvenlik özellikleriyle birlikte geliyor.

Windows Hello
Günümüzde, dijital hesaplarımızı ve kişisel bilgilerimizi temel olarak parolalarla koruyoruz, ancak gelişen siber tehditlere karşı artık bu yöntem kullanışlı ve güvenli değil. Son dönemde sadece bir hacker grubu dünyadaki 1.2 milyar kullanıcı hesabı bilgilerini deşifre etti. Dünyada toplam 2 milyar kullanıcı hesabı olduğunu düşünürsek, bu çok büyük bir oran. Windows 10, Microsoft Passport ve Windows Hello yenilikleriyle parolalara bir alternatif olacak güçlü bir güvenlik çözümü sunuyor. Yüz, retina ve parmak izi tanıma gibi biyometrik kimlik doğrulama teknolojilerini destekleyen Windows Hello sayesinde kullanıcılar cihazlarına, uygulamalarına, hatta İnternet sitelerine çok daha hızlı ve güvenli şekilde, sadece yüzlerini bilgisayara göstererek veya parmak izi okutarak erişebilecekler. Dolayısıyla, karmaşık ve hatırlaması zor şifrelere elveda diyebilecekler. 

Windows Hello, parmak izi okuyucusu, ışıklı kızılötesi algılayıcı veya diğer biyometrik algılayıcılar dahil olmak üzere özelleştirilmiş donanım kullanımını gerektirir

Enterprise Data Protection
Kurumların veri güvenliği açısından bugüne dek en sık rastladıkları sorunlar aslında kullanıcıların bilinçli veya bilinçsiz bir şekilde kurumsal ve gizli verileri şirket dışına çıkarmasından kaynaklanıyor. 

"Şirket içinde birine göndermek istediğimiz epostayı yanlışlıkla şirket dışında birine göndermek", "Tatile çıkmadan önce önemli bir raporu yanımızda götürmek için bireysel eposta hesabımıza göndermek veya bir USB diske kaydederek kişisel bilgisayarımızdan açmak" gibi ciddi güvenlik açıklarına yol açabilecek pek çok iyi niyetli yanlış kurumsal kullanıcılar tarafından yapılabiliyor. Bunun yanı sıra, kullanıcının kötü niyetle kurumsal verileri şirket dışına sızdırması, rekabetin giderek yükseldiği sektörlerde ciddi sorunlara ve maddi kayıplara yol açabiliyor. 

Windows 10 ile bu sorunları adresleyebilmek için kişisel veri ile kurumsal verinin ayrıldığı bir veri koruma çözümü geliştirildi. Platforma entegre edilen bu çözüm ile kullanıcı deneyimi değişmeksizin veri koruması sağlanabiliyor. Bu çözüm ile kurumların BT departmanları hangi verinin kurumsal ve gizli, hangi verinin bireysel ve paylaşılabilir olacağına karar vererek dosya düzeyinde koruma sağlayabilecek. Örneğin kurumun intranet portalından indirilen tüm Excel dosyaları kurumsal veridir şeklinde bir tanımlama yapıldığı takdirde, kullanıcılar hiçbir şekilde bu dosyaları şirket dışında birine eposta ile gönderemez, web tarayıcı üzerinden herhangi depolama alanına veya bir USB belleğe kaydedemez. Hatta kurumsal veri olarak tanımlanan dosyaların içinde belli bölümler kopyala yapıştır yoluyla Facebook, Twitter gibi sosyal mecralarda paylaşılmaya çalışıldığında kullanıcı bir uyarı mesajıyla karşılaşarak paylaşımı gerçekleştiremez.

Device Guard
Windows 10 kurumlara cihazlarını zararlı yazılımlara karşı güvence altında tutma imkanı da sağlıyor. Zararlı yazılımlar cihazlar üzerine genellikle kullanıcılar tarafından bilinçsiz olarak, web üzerinde gezinirken veya yanlış bir epostanın açılmasıyla yüklenir. Windows 10?un Cihaz Koruma özelliği sayesinde zararlı yazılımların oluşturduğu bu tehdit, kullanıcıların bilgisayarlara yalnızca kurum tarafından güvenilen uygulamaları yüklenmesine olanak sağlanarak bertaraf edilir. Yani kurumlar hangi uygulamaların güvenilir, hangi uygulamaların potansiyel tehdit olduğunu tanımlama imkanına sahip olurlar.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat