Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Windows 10'un en önemli yenilikleri nelerdir?

8,293
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Windows 10'un en önemli yenilikleri nelerdir?

Windows 10 ile gelen en önemli yeniliklerden biri, Windows işletim sisteminin tüm cihazlar, uygulamalar için tek platform olarak kullanıcılara sunulması. Yani, cep telefonundan küçük tablete, ikisi bir arada denilen ekranı klavyesinden ayrılabilen tabletlerden dizüstü bilgisayarlara, masaüstü bilgisayarlardan Xbox'a ve hatta küçük sensörlü akıllı cihazlara kadar tüm cihazlarda tek platform ve tek işletim sistemi olarak Windows 10'un yer alacak olması. 

Windows 10, tüm cihazlardan aynı deneyimle kullanılabilecek tek bir uygulama mağazası sunuyor. Kullandığınız cihaz ister küçük bir telefon, ister bir tablet, ister bilgisayar ya da Xbox olsun, tüm bu cihazlarda Windows Mağazası üzerinden aynı uygulamalara aynı deneyimle erişebileceksiniz. Örneğin Xbox için yazılmış bir uygulama kolayca Windows tablet ve telefonlara uyarlanabilecek ve bu sayede kullandığınız cihazın tipinden bağımsız olarak uygulamalarınıza her yerden ve her cihazdan erişebileceksiniz. Üstelik Microsoft, Android veya iOS platformları için yazılmış uygulamaların kolayca Windows platformuna kolayca taşınmasını sağlayan araçları da yazılım geliştiricilere sunuyor.  Böylece, Windows mağazası aradığınız her uygulamayı bulacağınız size özel bir alan haline gelecek. 

Windows 10 ile gelen en önemli yeniliklerden bir diğeri de, servis olarak Windows modeline geçiliyor olması. Yani Windows artık sürekli güncellenen bir servis olarak kullanıcılarla buluşacak. Windows 10 ile beraber kullanıcılar belirli aralıklarla Windows Update üzerinden güvenlik güncellemelerini aldıkları gibi, bilgisayarlarına yeni özellikler de ücretsiz olarak eklenecek. Windows 10 kullanıcıları bu sayede, sürekli olarak arayüz yeniliklerine, yeni uygulamalara ve özelliklere sahip olabilecekler. Üstelik bir üst sürüme çıkmak ve yeni özelliklere erişmek için de herhangi bir ücret ödemelerine gerek olmayacak.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat