Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

WhatsApp yazışmaları boşanma davasında delil sayılabilir mi?

4,498
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

WhatsApp yazışmaları boşanma davasında delil sayılabilir mi?

Eşinizin kendi telefonunda tespit ettiğiniz  kısa mesajları veya birtakım programlar aracılığı ile gerçekleştirdiği yazışmalarda, Medeni Kanun gereğince boşanmaya sebep olabilecek içerikler var ise bunlar delil başlangıcı olarak kabul edilir. Ancak burada asıl sorun bu yazışmaların sizin tarafından nasıl tespit edileceğidir. 


Eğer tarafınızdan hukuka aykırı yöntemler ile bu yazışmalar tespit edilir ise delil vasfı olmayacaktır. Ancak bu husus mahkemeler nezdinde oldukça tartışmalıdır. Özellikle eşler arasında özel hayatın gizliliği olmayacağı düşünüldüğünden birçok mahkeme tarafından bu tür deliller boşanma sebebi olarak kabul edilmektedir. 

Fakat aksi yönde kararlarında bulunduğunu belirtmekte fayda vardır. Zira bu tür yazışmaların değiştirilmesi ve yanıltılması mümkün olabilmesi sebebi ile eşiniz tarafından inkar edilmesi durumunda Yan delillerle tanık, fotoğraf, video, WhatsApp gibi telefon kayıtları vb desteklenmelidir. Bu halde mahkemeler tarafından boşanmaya sebep olacak delil olarak kabul edilmektedir.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat