Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Web sitesi kapatılma durumunda nereye başvurmak gerekir?

267
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Web sitesi kapatılma durumunda nereye başvurmak gerekir?

Koruma tedbiri olarak verilmiş bir erişime engelleme kararında konu ile ilgisi olan herkes bu karara itiraz edebilir. "İlgili" kavramından ne kastedildiğinde, aslında kullanıcıların da girmesi gerektiği düşünülüyor ancak bununla ilgili net bir durum söz konusu değil. Ama site size ait ise, bu konuda elbette ilgili olacağınız düşünülüp bu konu ile ilgili itiraz edebilirsiniz. Eğer verilmiş olan bu karar soruşturma ve kovuşturma aşamasında adli makamlarca verilmişse, CMK'daki düzenlemelere göre ilgili mercilere itiraz edilebilir, verilmiş olan tedbir kararının kaldırılması yönünde hareket edebilirsiniz. 

TİB tarafından verilmiş olan özel bazı hususlar ile ilgili nereye itiraz edileceği ile ilgili bir düzenleme bulunmamaktadır. Yurtdışında olsanız da, eğer fark ettiyseniz, sitenizin haksız yere erişime engellendiğini fark ettiğiniz anda idare mahkemesine başvurabilirsiniz. Bununla ilgili zaman aşımı süreleri de öğrendiğiniz andan itibaren 7 gün olarak düzenlenmiştir. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat