Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Web sitem kapatıldı, adım adım neler yapmalıyım?

758
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Web sitem kapatıldı, adım adım neler yapmalıyım?

Soruşturma aşamasında web sitesinin engellenmesine karar verilmişse, bu verilen kararın takipsizlikle sonuçlandığı andan itibaren aslında verilmiş olan bu kararın kendiliğinden ortadan kalkması gerekir. Kovuşturma aşamasında mahkeme kararı ile yine web sitesinin erişime engelleme kararı verilmişse, bu mahkemenin beraatle sonuçlanması halinde verilmiş olan erişime engelleme kararının kendiliğinden kalkması beklenir. Genellikle bu hükümlerin derhal yerine getirilmemesi sebebiyle, yapılması gereken bu işlemleri adım adım takip etmeniz ve web sitenize erişimin tekrar açılması için verilmiş olan mahkeme sonucunu erişim sağlayıcılar birliğine veya Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı'na bildirmeniz gerekir. Böylece evrak takibini sağlayabilirsiniz. 

İlgililer 7 gün içerisinde verilen erişime engelleme kararına karşı itiraz yoluna başvurabiliyorlardı. Bu başvurudan itibaren, eğer itiraz kabul edilirse, tekrar bu evrakların sizin tarafınızdan takibi gerekecektir. En önemli hususlardan bir tanesi budur. 

İhtiyati tedbir kararı sonucunda eğer bu erişime engelleme kararını İnternet sitenizde fark ederseniz, verilmiş olan özel hukuk mahkemesi kararını, vermiş olan mahkemeye giderek 2 hafta içerisinde ihtiyati tedbir kararının kaldırılması yönünde bir itirazda bulunabilirsiniz.

TİB tarafından verilmiş erişime engelleme kararlarında bir itiraz prosedürü düzenlenmemesi nedeniyle idari mahkemeye 7 gün içerisinde başvurarak verilmiş olan bu kararın kaldırılmasını talep edebilirsiniz. 

Tüm bunları uyguladınız ancak yine de web sitenizi açtırmayı başaramadıysanız veya başvuracak bir makam bulamadıysanız, bu gibi konularda her zaman Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'ne başvurabilirsiniz. Erişime engellenmiş web sitenizin açılması için AİHM'e başvurmak konusunda önünüz açıktır, başvuru hakkınız her zaman mevcuttur. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat