Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

WD Red hard diskler hangi uygulamalar için kullanılabilir?

12,169
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

WD Red hard diskler hangi uygulamalar için kullanılabilir?

Günümüzde artık hepimizin birer telefonu, PC'si, notebook'u, tableti ve diğer elektronik cihazları bulunmakta. Herkes evinde içerik üretebiliyor ve bunu insanlarla paylaşıyor. İşte, NAS cihazları tam olarak bu ihtiyaçlar için üretilmiş yeni cihazlar. Kelimenin tam anlamı, Ağ Bağlantılı Depolama (Network Attached Storage).

Aynı evin içinde birden fazla bu tarz cihazınız varsa ve cihazların birbiri ile konuşmasını istiyorsanız, bilgilerin birbiri ile paylaşılmasını, depolanmasını; bilgileri merkezi bir yerde bir araya getirmek istiyorsanız, o zaman sizin bir NAS cihazına ihtiyacınız var demektir. Biz de WD olarak NAS cihazlarına özel WD Red ve WD Red Pro ürünlerini üretiyoruz. 

Sektörün ilk NAS hard diskleri olan bu segmentte, WD'nin sunduğu 6TB'a kadar olan kapasiteler, 8 yuvaya kadar destekleyen WD Red serisi, 16 yuvaya kadar destekleyen WD Red Pro serisi bulunuyor. 

NAS hard diskler için; RAID yapabilme, kapasite yükseltebilme yetenekleri ve herhangi bir elektrik voltaj sorununda datalarınızı kaybetmemenizi sağlayan değişik teknolojilere sahip olan bir disk teknolojisi diyebiliriz. 

NAS sistemlerinin diğer bulut depolama sitemlerine göre ciddi bazı avatajları bulunuyor. Bunların başlıcaları güvenlik, hız, fiyat-performanstır. 

NAS sistemleri 7/24 çalışabilen, cihazların birbirleri ile stabil ve hızlı bir şekilde bilgi paylaşımını sağlayan cihazlardır. 

Değişik uygulamalar için değişik disklerin kullanılmasında fayda vardır. 100 metre yarışına makosen ayakkakbı ile çıkamayacağınız gibi NAS sistemleri için de bir NAS diskine ihtiyacınız vardır. Bu aşamada Western Digital, WD Red ve WD Red Pro ürünlerini sunuyor. 

WD Red, ev kullanıcılarına yönelik iken, WD Red Pro, profesyoneller; KOBİ'ler ve şirketler için uygun cihazlar. 

WD Red serisi diskler 8 yuvalı NAS kutularına destek sağlarken, WD Red Pro diskler ise 16 yuvalı NAS kutularını destekler. 

WD Red ve WD Red Pro serşsş disklerimiz, sadece WD'nin My Cloud NAS kutularını değil, aynı zamanda dünyada bulabileceğiniz tüm NAS kutularını da yüzde yüz şekilde destekliyor. Bunun için WD'nin ve diğer NAS kutusu üreticilerinin mühendisleri bir araya gelip, uyumluluk testlerini bir arada yapıyorlar.

Bunların yanında, biz WD olarak WD Red serisi ürünlerde 3 yıl satış sonrası garanti, WD Red Pro serilerinde ise sektör lideri olan 5 yıl garanti sunuyoruz.

Daha fazla bilgi için wd.com adresimizi ziyaret edebilirsiniz.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat