Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

WD kişisel bulut depolama çözümü My Cloud nedir?

22,974
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

WD kişisel bulut depolama çözümü My Cloud nedir?

NAS (Network Attached Storage) ağ bağlantılı depolama çözümleri anlamına gelmektedir. 

Günümüzde gittikçe daha fazla cihazda, daha fazla miktarda içerik üretiyoruz. NAS bu içeriklerin yani bu videoların, fotoğrafların, dokümanların, belgelerin burada görmüş olduğunuz gibi bir harici diske İnternet üzerinden kaydedilip daha sonra bilgisayar, akıllı telefon veya tablet gibi cihazlarca yine İnternet üzerinden erişiminin sağlanması aslında. Dolayısıyla normal bir harici diskle kıyasladığınızda, NAS diskleri, istediğiniz her içeriğin her an elinizin altında olması ve diğer insanlarla kolayca paylaşılabilmesine imkan sağlıyor. Biz de WD olarak NAS disklerimizi, kendi kişisel bulutunuz anlamına gelen My Cloud markasıyla tüketicilere sunuyoruz.

Bu anlamda baktığımızda, My Cloud'un tüketicilerin alışkın olduğu, mesela Dropbox gibi genel bulut depolama hizmetleri veya sitelerinden pek de farklı olmadığı düşünülebilir. Ancak, burada dikkat etmemiz gereken önemli farklılıklar var. Bunun en kritiği gizlilik. Genel bulut hizmetleri dosyalarınızı başka lokasyonlarda, hatta çoğu zaman başka ülkelerdeki sunucularda tutarken biz bireylere verilerini kendi evlerinde veya işyerlerinde duran, kişisel bulutlarında tutma imkanı sunuyoruz. 

Günümüzde haberlerde rastladığımız skandallar bir yana, bir çoğumuzun kişisel bilgilerinin kötü niyetli kişilerin hedefi haline geldiğini düşünürsek, bu oldukça önemli bir fayda. Bununla beraber, My Cloud bu diske vereceğiniz tek zamanlık bir ücret karşılığında sizin oluyor ve 2TB'dan başlayan terabaytlarca data sunuyor ki genel bulut hizmetlerinin aylık ödeme planlarıyla karşılaştırıldığında fiyat olarak da My Cloud çok daha avantajlı hale geliyor.

My Cloud'da genel bulut hizmetlerinde görmeye alışık olduğumuz mobil ve masaüstü uygulamaları, veya web arayüzü ve bunlar arasında dosyalarınızı senkronize edebilme özelliği zaten mevcut. 

My Cloud'un buna ek olarak, dosyalarınızın RAID ile otomatik olarak yedeğini alma, diskinizin bir kısmını başka bir My Cloud kullanıcısının kullanımına açma; Plex, Acronis, Wordpress gibi 3.parti uygulamarla entegre olabilme veya network düzeyinde otomatik veya manuel veri yedekleme yapabilme gibi gelişmiş özellikleri de mevcut.

Bununla beraber, NAS bireylere olduğu kadar işletmelere de hitap eden bir teknoloji. Western Digital olarak bu iki grubun da NAS depolama gereksinimlerine uygun çözümler sunuyor ve bu çözümleri My Cloud serisi altında toplamış bulunuyoruz. 

Platform ve yazılımsal olarak temel olarak aynı olmakla beraber My Cloud EX, yani Expert serisi, daha güçlü bir işlemciyle ve 24TB'a kadar daha fazla kapasite ve işlevsellik sunarken, tek diskli My Cloud ve RAID özelliğiyle gelen çift diskli My Cloud Mirror serisi cihazlarımız, bireylerin kendi evlerinde duran kişisel bulutlarına sahip olup dosyalarına, resimlerine, videolarına her yerden erişebilmelerine imkan sağlıyor. Ayrıca My Cloud ürünlerimiz için WD olarak 2 yıl yerel garanti ve destek hizmetiyle arkanızdayız.

Kısacası, My Cloud, genel bulut hizmetlerine kıyasla, işletme ve bireylere çok daha makul maliyetlerde, terabaytlar boyutunda, kendi ev veya ofisinizde duran ve sizin kontrolünüzde bir bulut depolama çözümü sunuyor.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat