Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

WD harici hard diskler hangileridir?

19,457
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

WD harici hard diskler hangileridir?

Western Digital olarak WD markası altında tüketicilerin gittikçe artan data ihtiyaçlarına karşın en geniş harici ürün portföyünü sunuyoruz. Harici portföyümüz temel olarak 3 gruba ayrılıyor. 
- 2,5 inç taşınabilir diskler (WD Elements ve My Passport Ultra)
- 3,5 inç masaüstü harici diskler (My Book, My Book Duo)
- Kişilerin dosyalarına her yerden kablosuz erişmelerini sağlayan NAS (Ağa bağlı depolama çözümleri)

2,5 inç taşınabilir disk ailemizde giriş seviyesinde yüksek kapasiteli depolama sunan WD Elements ile günümüzde teknoloji kullanıcılarının en büyük sorunlarından biri haline gelmiş data kayıplarına karşı veri yedekleme yazılım ile gelmiş dünyanın en çok satan taşınabilir diski My Passport Ultra bulunmakta. 

3,5 inç masaüstü disklerimizde ise WD Elemenst, My Book ve My Book Duo serilerimiz kullanıcıların 12TB'aa kadar yüksek kapasite ihtiyaçlarını ve veri yedekleme ihtiyaçlarını karşılıyor. 

Bir yedeklemenin öneminin burada altını çizmek istiyoruz. Bu gerçekten kritik ancak zaman zaman tüketicilerin aklından çıkan, sonra da büyük sıkıntılar bir sorun. 

Her yıl dünyada ortalama 60 milyona yakın bilgisayar bozuluyor. Bunun yanında çalınan, kaybolan milyonlarca cihaz var. Ancak dünyada her 4 kişiden sadece 1'i düzenli olarak yedekleme yaptığını belirtiyor. Bu duruma bakacak olursak, kaybedilen verinin büyüklüğü inanılmaz noktada. Bu veriler işiniz için kritik veriler olabileceği gibi, sevdiklerinizle paylaştığınız önemli anların fotoğrafları ve videoları da olabilir. Bu bağlamda veri yedeklemenin önemi gerçekten paha biçilmez. 

Bu sebeple harici disk alırken bu diskin uygun yedekleme yazılım ile gelmesi ve diskin kapasitesinin en azından bir kısmının notebook'unuzun, PC'nizin ve Mac'inizin dosya ve sistem yedeklenmesi için kullanılabilmesi gerçekten çok önemli. Biz de bu sebeple müşterilerimize taşınabilir harici disklerde My Passport Ultra, masaüstü harici disklerde ise My Book ve My Book Duo serilerimizi öneriyoruz. 

NAS, yani ağa bağlı depolama portföyümüzde ise tüketiciler için My Cloud serisi adı altında farklı çözümlerimiz mevcut. My Cloud, kişilerin içeriklerini tek bir yerde, bizlerin kişisel bulut olarak adlandırdığımız; evinizde veya ofisinizde duran bir diskin içine koyduğumuz dosyalara internet üzerinden bilgisayarınız, akıllı telefonunuz veya tabletiniz ile erişim imkanı sağlayan bir cihaz. İnsanların her zamankinden daha fazla bilgiye her an erişim ihtiyacı duyduğu günümüzde My Cloud bu anlamda çok önemli bir ihtiyaca cevap veriyor. 

WD olarak harici depolama dendiğinde en geniş ürün yelpazesi ve Türkiye'deki en yaygın satış ve destek ağımızla tüketicilere en iyi hizmeti vermek için çalışıyoruz. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat