Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Vücut neden terler?

30,244
kez izlendi
Puan: 4.50 / 5
Detaylı Açıklama

Vücut neden terler?

Genel vücut terlemesi bir anlamda vücudun klima işlevi görmesidir. Vücudumuz ısındığından, metabolizmamız çalışır ve terleriz. Bu metabolizmayı çalıştıran şey spor olabilir, yenen baharatlı gıdalar olabilir. 


Karbonhidratlar ve asitli gıdalar da yine terlemeyi sağlayabilir. Vücudun içinde ısı artışı olduğunda da terlenir. Örneğin ateşli bir hastalık da terlemek gibi iç ısının yükselişi de vücudu terletir. Vücut dış ısısının yükselmesi de kişinin terlemesine neden olur. Vücut terle toksin de atar.

Böbrekleri çalışmayan insanlarda vücut böbrek yerine terle üre atar. Böbrekleri çalışmayan insanlarda ter kokusunun özelliği de bundan kaynaklanır. Böbrekleri düzgün çalışan birinin toksin atmasına da gerek yoktur. Vücudumuzun bir sıvısı olduğundan ter çıkarken tuzlu çıkar. Metabolik ısının kontrolü için terleme söz konusudur.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat