Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

VINN Wi-Fi kurulumu nasıl yapılır?

32,410
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

VINN Wi-Fi kurulumu nasıl yapılır?

VINN Wi-Fi modemimizi ilk çalıştırdığımızda varsayılan bir şifre ile ilk ağ yapılandırmasını başlatmaktadır. Bu şifre cihazımızın arka yüzünde "Wi-Fi Key" olarak yazmaktadır.

- Bilgisayarımız VINN Wi-Fi kablosuz ağına bağlanmak istediğimizde bizden şifre isteyecektir. Buraya "Wi-Fi key" olarak geçen bu varsayılan şifremizi yazarak ilk bağlantımızı sağlıyoruz.

- Bağlantı kurulduktan sonra bilgisayarımızdaki internet tarayıcısı ile "http://192.168.1.1" adresine girmemiz gerekiyor.

- İlk giriş yaptığımızda bizden simkart PIN kodunu girmemizi isteyecektir. PIN kodunu sim kartımızı kutusundan çıkarttığımız büyük halinden görebilirsiniz.

- Açılan sayfada VINN Wi-Fi modem yönetim ekranı giriş bilgileri çıkacaktır. Burada Kullanıcı adı bölümüne "admin" yazıyoruz ve parola bölümünü boş bırakarak "Giriş" butonuna tıklıyoruz.

- Açılan sayfada "Ayarlar" bölümüne giriyoruz ve "Hızlı kurulum" bölümüne giriş yapıyoruz.

- "Hızlı Kurulum Sihirbazına Hoşgeldiniz" yazısını gördüğümüzde "İleri" butonu ile devam ediyoruz.

- "Bağlantı Modu" bölümünü isteğimize bağlı olarak "Otomatik" ya da "Manuel" tercih edebiliriz. Önerimiz buranın "Otomatik" seçili olmasıdır. Seçimi yaptıktan sonra "İleri" butonu ile devam ediyoruz.

- VINN Wi-Fi modemimizde bir 3G data hattı kullandığımız için profil bölümünde "Turkcell 3G" olarak seçim yapıyoruz. Bu seçimi yaptığımızda Çevirmeli Bağlantı Numarası *99#, Kimlik Doğrulama "CHAP", APN statik seçili ve "MGB" olması gerekmektedir. Şimdi "İleri" butonu ile devam edebiliriz.

- 4. adımda ağımızı güvenlik altına almamız için şifreleme bölümü gelecektir. Burada bir değişiklik yapmazsak varsayılan olan Wi-Fi Key şifresini kullanmaya devam edeceğiz. Eğer kişisel olarak bir şifre ayarlamak istiyorsak "Kablosuz Ağ Şifresi" bölümüne kendi belirlediğimiz şifremizi yazabiliriz. Kablosuz Ağ Şifreleme "WPA-PSK", Şifreleme modu "AES+TKIP önerilen şifreleme yöntemleridir.

- Şifremizle ilgili işlemimiz tamamlandıktan sonra "İleri" butonu ile 5. Adıma geçebiliriz.

- 5. adımda kablosuz ağımızın adını ve yayın durumunu ayarlayabileceğimiz bölüm gelecektir. Dilerseniz burada ağınız için "Kablosuz Ağ İsmi" bölümünden özel bir isim verebilirsiniz. "Kablosuz Ağ İsmi Yayını" bölümünden Wi-Fi yayın durumunu tercih edebilirsiniz. Unutmayalım ki, "Gizle" bölümünü seçtiğimizde ağımız diğer cihazlarda gözükmeyecektir. "İleri" butonu ile bir sonraki adıma geçebiliriz.

- 6. adımda, yapmış olduğumuz ayarların bir özetini göreceğiz. "Bitir" butonu ile kurulumumuzu tamamlayabiliriz.

- Eğer kablosuz ağımızda şifre değişikliği yaptıysak bilgisayarımızda tekrar şifre doğrulaması yapmamız gerekmektedir. Sonrasında VINN Wi-Fi modem ile internet bağlantısı gerçekleştirebiliriz.

Ayrıca www.turkcell.com.tr , Turkcell İletişim Merkezleri ya da 532 Turkcell Müşteri Hizmetlerine ulaşarak da yardım talebinde bulunabilirsiniz.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat