Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Vazektomi nasıl yapılır?

13,110
kez izlendi
Puan: 3.33 / 5
Detaylı Açıklama

Vazektomi nasıl yapılır?

Vazektomi testislerden gelip spermi meni keselerine götüren sperm kanallarının bağlanması ve iptali işlemidir. Yaklaşık 15 - 20 dakika süren ufak bir cerrahi işlemdir. Skrotum adı verilen testisleri kaplayan torbadan sperm taşıyan kanalların basit bir şekilde tutularak yarım saat süren bir insizyonla lokal anestezi altında dışarı alınmasıdır.

Bu kanalların kesilip bağlanması ve uçlarının kapatılması işlemidir. Vazektomi operasyonu lokal anestezi altında yapılır ve şahıs işlemden sonra rahatça evine dönebilir. Vazektomi ameliyatı yapılacak ortamın cerrahi sterilizasyonu son derece önemlidir.

Vazektomi ameliyatı çok tercih edilmese de hiç zararı olmayan, kalıcı bir çözüm sunan bir operasyondur. Kişi vazektomi ile doğum kontrolünü sağlamış olur. Ülkemizde çok iyi bilinmediği için tercih edilmeyen bu operasyon dünyada son derece önemli bir yere sahiptir.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat