Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Valencia'da nereleri gezelim?

979
kez izlendi
Puan: 5.00 / 5
Detaylı Açıklama

Valencia'da nereleri gezelim?

Valencia İspanya'nın en büyük şehirlerinden biri olmasına rağmen tarihi merkezi rahatlıkla yürüyerek gezilebilir. Tarihi merkezde ilk olarak görülmesi gereken yer Reina meydanındaki Valencia Katedrali'dir.

Valencia Katedrali 13. yüzyılda kurulmuş olup içerisinde Haz. İsa'nın son akşam yemeğinde kullandığı kutsal kase yer alır.

Valencia'nın şehir dışına çıkıldığı yerlerde birçok park ve bahçeler yer alır. Özellikle hayvanat bahçesi olarak bilinen Bioparc Avrupa'nın en önemli hayvanat bahçelerinden biri olarak kabul edilir. Valencia'nın tarihi merkezinden uzaklaşıldığında Avrupa'da futuristik mimarinin en güzel örneklerinden olan bilim ve sanat merkezini görebilirsiniz. Burada Santiago Calatrava ve Felix Candela isimli iki mimarın muhteşem yapısı bulunur. Bu alanda bulunan müzeler ve akvaryumu da gezme imkanınız var.

Valencia'da alışveriş yapmak için önemli olan Xativa ve Kahekon caddelerinde birçok lüks kafe ve mağazalar bulabilirsiniz. Bu caddelerde bulunan gıda pazarı ve ipek çarşısından alışveriş yapabilirsiniz.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat