Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Vajinismus tedavisi nasıldır?

21,802
kez izlendi
Puan: 5.00 / 5
Detaylı Açıklama

Vajinismus tedavisi nasıldır?

Vajinismus tedavisi kişiye özel olmalıdır. Çünkü vajinismus, kişinin elinde olmadan, irade dışı gelişen bir rahatsızlıktır. Bu durumun ana sebebi cinsellikle ilgili yanlış veya eksik bilgilere sahip olunmasıdır. Herkesin korkusu, endişeleri, eşiyle olan ilişkisi farklı olabilmektedir. Dolayısıyla tedavi en başta kişiye yönelik olarak verilmelidir. 

Burada kişinin endişelerinin, korkularının ne olduğu iyi belirlenmeli, bu sorunların neden kaynaklandığı ve bilgilerin niçin yanlış olduğu anlatılmalıdır. Birçok merkezde değişik tedavi şekilleri olmakla birlikte uygulanan yöntemler, ana prensip olarak kişilerin korkularını yenmelerine yöneliktir.

Tedavi süreleri değişmekle birlikte, genelde 3-4 seansın ardından problem çözülmektedir. İnsanların en çok merak ettiği soru, beklenildiği, zamana bırakıldığı takdirde vajinismus probleminin ortadan kalkıp kalkmayacağı oluyor. Ancak vajinismusun zamanla geçeceğini düşünmek son derece yanlıştır. Çünkü kişinin kontrolünde başlayan bir rahatsızlık değildir. 

Bu nedenle zaman vermek, öncelikle özgüveninizi kaybetmenize neden olacaktır. Daha sonra da eşinizle ilişkinizde hasar meydana getirebilecektir. Vajinismus nedeniyle henüz bir haftalık evli çiftler ayrılma kararı alabilmektedir. İkinci evliliğini yapan insanlar da, bu sorun nedeniyle kliniğimize gelebilmektedir. Sonuçta süre oldukça önemlidir. Düzenli periyodlarla tedavinize devam ettiğiniz sürece, sorununuzu kısa sürede çözebilirsiniz.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat