Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Vajinismus rahatsızlığında eşler neler yapabilir?

28,308
kez izlendi
Puan: 4.78 / 5
Detaylı Açıklama

Vajinismus rahatsızlığında eşler neler yapabilir?

Eşlerin bilmesi gereken en önemli şey vajinismusun hastalık değil bir problem olduğudur. Bu problem de çözümünün istenmesi durumunda, profesyonel birinin desteğiyle kolaylıkla çözüme kavuşacaktır. 


Eşlerin bilmesi gereken vajinismus kasılmalarının tamamen istemsiz bir şekilde gerçekleştiğidir. Erkekler anlayışlı olmalı ve eşlerine tedavi süreci boyunca destek vermelidir. 

Eşler, sebepleri bilse bile kendilerinin reddedildiğine dair düşüncelere sahip olabilir. Bu da bilinçaltının eşlere bir oyunu olacaktır. 

Zaman içinde eşler de cinsel soğukluk, isteksizlik, sertleşme problemi, erken boşalma gibi sorunlar yaşayabilmektedirler. Bu nedenle süreci uzatmadan, profesyonel destek alarak kısa sürede çözüme ulaşmaları önemlidir. 

Vajinismus hastası daha önce başarısız tedaviler geçirmiş olabilmektedir. Burada eşlerin birbirine destek olması çok önemlidir. Çünkü tedavi eksik ya da yetersiz olabilir. Sizin için uygun olmayan bir tedavi gerçekleştirilmiş olabilir. Böyle bir durumda bile problemin çözülmediğini düşünerek eşinize ve kendinize haksızlık etme lüksünüz bulunmamaktadır. Bu problem, siz ve eşiniz istedikten sonra çok rahat çözülecektir. 

Vajinismus hastalarının bilmesi gereken en önemli şey, tedavi süresince eşlerin yanlarında olmasına gerek duyulmadığıdır. Çünkü bu problemi kendileri için çözmeleri gerekmektedir. Eşiniz tedaviye inanmıyor olabilir veya iş yoğunluğu nedeniyle tedaviye katılamayabilir. Sonuçta bu problemin psikolojik kaynaklı olduğunu bilmeniz ve çözümü için adım atmanız çok önemlidir.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat