Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Vajinismus kimlerde görülür?

8,906
kez izlendi
Puan: 5.00 / 5
Detaylı Açıklama

Vajinismus kimlerde görülür?

Vajinismus problemi her yaş grubunda gözlemlenebilir. Vajinismus tedavi merkezlerine 18 yaşında da, 50 yaşında da bireyler gelebilmektedir.

Sonuçta vajinismus problemi, cinsellikle ilgili birtakım eksik veya yanlış bilgilerden kaynaklanmaktadır. Cinsellikle ilgili bilinen yanlışlar düzeltilmediği sürece, bu sorun da devam etmektedir. Bu nedenle profesyonel yardım almakta fayda vardır. Çünkü bu durum elinizde olmadan gelişmekte ve bu yanlış bilgiler devam ettiği sürece her yaş grubunda karşımıza çıkabilmektedir. İkinci, hatta üçüncü evliliğini yapanlarda bile rastlayabilmekteyiz. 

İlerleyen yaşlarda gebe kalma oranı azaldığından tedavinin çok fazla geciktirilmemesi gerekir. Geç kalındığı takdirde çocuğunuz olmayabilir. 35 yaşından sonra yumurtalık rezervleri hızla düştüğü için gebelik yakalama şansınız azalmaktadır. Ancak yaşınız kaç olursa olsun, geçireceğiniz her dakika sizin aleyhinize gelişmektedir. Vajinismus çözülebilir bir problemken, bunu zamana yaymak sorunların kalıcı olmasına neden olabilmektedir.

Dolayısıyla geçen süre problemleri büyüteceği için tedavi göreceğiniz merkezleri araştırmanız yararınıza olacaktır. Alanında profesyonel olan, kalbinizin, yüreğinizin dilediği yerde de bir an önce tedaviye başlamanız, süreci hızlandıracaktır. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat