Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Vajinismus hastaları gebe kalabilir mi?

20,881
kez izlendi
Puan: 4.81 / 5
Detaylı Açıklama

Vajinismus hastaları gebe kalabilir mi?

Vajinismus hastaları hamile kalabilir. Fakat burada ilişkiye girmeden hamile kalabilmesi, eşinin vajina dışında boşalması ve spermlerin vajinanın içine bulaşarak yolculuk yapması sonucu gerçekleşebilmektedir. Bu ihtimal çok düşük olsa da gerçekleşme olasılığı yüksektir. Ancak gebelik gerçekleşse bile sorunlar devam etmektedir. 


Bununla birlikte gebelik arzu eden vajinismus hastaları tüp bebek, aşılama gibi yöntemler tercih edebilmektedir. Bu yöntemler problemleri çözmez ve süreyi uzatır. Aynı zamanda gebe kalma şansını da düşürür. Ayrıca vücuda bir takım ilaçlar ve hormonların alınması zararlı sonuçlar doğurabilecektir. 

Gebe kalma oranının yaşla birlikte azalması dikkate alınmalı ve bir an önce tedaviye başlanmalıdır. Bu nedenle, vajinismus hastaları vakit kaybetmeden uzman bir hekimden destek almalıdır. 

Vajinismus tedavisine ne kadar kısa sürede başlanırsa, çözümü de o kadar hızlı olacaktır. Böylece vajinismus hastalarının yaş sınırını geçmeden gebe kalma şansları oluşacaktır.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat