Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Vajinismus belirtileri nelerdir?

16,617
kez izlendi
Puan: 3.53 / 5
Detaylı Açıklama

Vajinismus belirtileri nelerdir?

Vajinismus, kişinin istediği halde ilişkiye girememesi durumudur. Burada kişi, ön sevişmede herhangi bir problem yaşamaz. Kendini cinsel ilişkiye girmeye hazır hissedebilir. Hatta kendisi eşine cinsel ilişkiye girme teklifinde bulunabilir. Ancak cinsel ilişkiyi, korkma, bacaklarını kasma, titreme gibi sebepler nedeniyle tamamlayamaz. Bu durum birkaç kez yaşanınca, daha önce cinsel ilişkiye girme arzu ve istediğinde olan, ön sevişmede problem yaşamayan kişi, daha sonraki aşamalarda isteksizlik duymakta ve bu rahatsızlıklarını dile getirmektedir.

Tam birleşme aşamasında, korku, panik, kasılma hali, eşini itme ve ilişkiyi tamamlayamama zaman içinde özgüven kaybını da beraberinde getirmektedir. Cinsel ilişkinin sürekli yarıda kesilmesi ve gerçekleşememesi erkeği de olumsuz olarak etkiler. 

Kişi, cinsel ilişkiye girmek istiyor ancak çeşitli korkularından dolayı ilişkiyi tamamlayamıyor. Dolayısıyla kişi, cinsel ilişkiye girmeden vajinismus hastası olduğunu anlayamaz. Belki tahmin edebilir ancak ilişkiye girmeden "Vajinismus muyum?" sorusuna net bir cevap verilemez. Ancak deneme aşamasından sonra net bir karar verilebilir. 
Erkeğin ilişkiye girmeye engel olacak bir sorununun bulunmadığı, tamamen kadından kaynaklı durumlarda vajinismus teşhisi konulabilir. Karşı tarafta hiç bir sorun olmamasına rağmen,  korkularınız nedeniyle cinsel ilişkiye giremiyorsanız, vajinismustan şüphelenilebilir. Çok nadir olarak da, vajinismusun anatomik sebepleri olabilir.
Bunlar;
- Yüksek kenarlı bir kızlık zarının olması
- Vajinada yapışıklık
- Anatomik anormallikler gibi sebeplerdir.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat