Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Vajinal mantardan nasıl korunabilirim?

5,602
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Vajinal mantardan nasıl korunabilirim?

Vajinal mantar enfeksiyonları özellikle nemli ve karanlık ortamlarda daha hızlı ürediklerinden vajina bölgesinin perina bölgesinin havalandırılması gerekir. Havalandırmak ve buranın nemini azaltacak birtakım önlemler almak gerekir. Bunların içinde özellikle naylon iç çamaşırlarının kullanılmaması, çok sıkı kıyafetlerin, taytların, özellikle sentetik çamaşırların üst üste giyilmemesi önemlidir. 

Kullanılan parfümler, ped malzemeleri vajina bölgesinin pH'ını olumsuz etkileyerek vajinal mantar enfeksiyonlarının oluşmasını kolaylaştırır. Bu nedenle burada çok parfümlü temizlik malzemelerinin kullanılmaması, mümkünse pamuklu malzemeden üretilmiş koton pedlerin kullanılması, vajinal bölge temizliğinde vajina pH'ına özel temizleyiciler kullanılması gerekir.

Mantar enfeksiyonundan korunmak için bu bölgenin kuru tutulması, nemsiz olması, temizliği sırasında vücut pH'ına değil, vajina pH'ına uygun ürünler kullanılması gerekir.

Gereksiz yere veya çok antibiyotik kullanılması vajinal mantar enfeksiyonlarını kolaylaştırır. Bunu vajinal florayı bozarak yapar. Gebelik, birtakım doğum kontrol hapları da hormonal dengeyi bozarak vajinal mantar enfeksiyonlarının oluşumuna zemin hazırlar. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat