Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Vajinal kuruluk neden olur?

81,748
kez izlendi
Puan: 4.67 / 5
Detaylı Açıklama

Vajinal kuruluk neden olur?

Vajina diğer mukozalarda yani dış bölgeyle temas eden yerlerde olduğu gibi belli bir kayganlık seviyesine sahip olmalıdır. Koruyucu tabakası olmalıdır. Vajina gibi ön ve arka duvarı birbirine temas eden bir dokuda vajinanın nemli olması çok önemlidir. 


Aksi halde ön ve arka duvar birbirine sürtüneceğinden ağrı ve vajinada hasar meydana gelir. Vajinal kuruluk eğer söz konusu ise diğer mukozalarda bir kuruluk var mı ona bakmak gerekir. Cinsel ilişki sırasında oluşan vajinal kuruluk kadının yeterince uyarılmadan ilişkiye başlamasından kaynaklanır. 

Ön sevişmesiz ilişki de kuruluğa neden olur. Tam karşılamamakla birlikte erkekteki ereksiyonun karşılığı vajinadaki kayganlıktır. Bu da hem vajinanın içinde hem de girişte yer alan salgı bezlerinin cinsel uyarı ile faaliyete geçmesi ile olur. Menapoz döneminde östrojen seviyesinin azalmasına bağlı olarak vajina dokusunun genel fonksiyonlarını yitirmesi sonucu da vajinal kuruluk yaşanır.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat