Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Vajinal hijyen nasıl sağlanır?

5,238
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Vajinal hijyen nasıl sağlanır?

Vajinal hijyen sağlama yolları

Vajinal hijyeni sağlamak için bölgenin nemli ve ıslak kalmaması gerekir. Şeffaf vajinal akıntılar tamamen normal ve sağlıklı olsa da çamaşırlarınızın kuru kalmasına engel olur. Bu yüzden günlük akıntısı yoğun olan kadınlar iç çamaşırlarını gün içinde değiştirmelidir.

Özellikle çalışan ya da okuyan kadınlar için gün içinde iç çamaşırı değiştirmek, yoğun günlük tempo ya da seyahatler nedeniyle kolay olmaz. Bu yüzden pamuksu yüzeyi ile nefes alan günlük pedleri tercih etmek, pratik bir çözüm sağlayacaktır.

Günlük pedler nefes alan bir yapıdadır ve pamuk oranları yüksek olarak üretilir. Böylece vajinanın florasını bozmazlar. Güvenilir markalı ürünlerin tamamı dermatolojik olarak test edilmektedir. 

Vajinal enfeksiyondan korunmak adına genital bölgenin nemli kalmaması gerekir. Nemli kalırsa başta mantar olmak üzere diğer mikroorganizmaların büyümesine zemin hazırlar.  Vajinal duş yapılmamalıdır. Dar giysilerden kaçınılmalıdır. Tuvalet sonrası temizliğin önden arkaya, yani vajinadan makata doğru yapılması gerekir ve pamuklu iç çamaşırları tercih edilmelidir.  

Son olarak pH'ı yüksek sabunlar kullanılmamalıdır çünkü yüksek pH oranı genital bölgenin düşmanıdır. Vajinal bölge florasının bozulmaması için bu bölgeye uygun ürünler kullanılmasını tavsiye ederiz. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat