Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Uzun saçlı çocukların saçlarını örerken nelere dikkat edilmeli?

2,702
kez izlendi
Puan: 3.75 / 5
Detaylı Açıklama

Uzun saçlı çocukların saçlarını örerken nelere dikkat edilmeli?

Kız çocuklarda ya da uzun saçlı çocuklarda saçların örülmesinde bir zarar yoktur. Biraz sıkı olmayan gevşek bir örgü ideal bir örgüdür. Saçları çok sıkı örmek bir süre sonra saçlarda kopmalara ve ileriki dönemlerde de ssaç dökülmelerine neden olabilir.Saçın çok sıkı örülmesinin saça zararı vardır ama saç derisine zararı yoktur. Bu yüzden bu konuda endişe duymanıza gerek yoktur. Örmek yerine tokayla toplamak da olabilir. Örmek ve tokayla toplamak arasında çok fazla bir fark yoktur. Yeter ki çok sıkı, çok gergin topuzlar yapmayın ya da çok sıkı örmeyin. Bunun dışında çocuğunuz için istediğiniz saç modelini rahatlıkla tercih edebilirsiniz.

Saçları toplarken saçı koparmayan, saçın dışındaki keratin tabakasına zarar vermeyen tokalar kullanılmalıdır. Ancak sonuç olarak çocuğunuzun saçını ister toplayın, ister örün, dikkat etmeniz gereken şey çok sıkı örgü ya da topuzun, toplamanın olamaması, mümkün olduğunca saçına uygun tokanın kullanılması, saçı mümkünse kuru halde toplanmasıdır. Çok sıkı, gergin topuzlar çocukta baş ağrılarına yol açacaktır.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat