Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Uzun saçlar için bakım nasıl yapılır?

82,389
kez izlendi
Puan: 4.53 / 5
Detaylı Açıklama

Uzun saçlar için bakım nasıl yapılır?

Uzun saçlar için bakım yaparken uygulanan en önemli formül öncelikle saçın teşhisini yapmaktır. Kuru ve dalgalı saçlar için saçın kuruluğuna veya dalgalı oluşuna göre nemlendirici bir bakım tercih etmek gerekir. Ancak bakım şampuanlamayla başlar. Eğer kafa derinizde bir sorun varsa, şampuanı kafa derisine göre seçmek faydalı olur. Daha sonra uçlara uygulanacak maske saçın kuruluk durumuna ve nemlendirme ihtiyacına göre seçilmesi önerilir.

Birtakım kimyasal işlemler sonrasında saçlarda oluşan deformasyon halk arasında kuruluk olarak tanımlansa da bu durum aslında protein eksikliğinden kaynaklanır. Protein eksikliğine karşı saçın yapılandırıcı bir maske ile onarılması doğru olur. 

Fakat sadece kuruluğu gidermek için kullanılan bakım ürünlerinin saça faydası değil zararı olur. Saçın durumuna ve ihtiyaçlarına göre maske seçimi yapılması saça uygulanan en ideal yöntemdir.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat