Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Uyku apnesi tedavisinde kullanılan CPAP maskesi nasıl seçilmeli?

27,323
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Uyku apnesi tedavisinde kullanılan CPAP maskesi nasıl seçilmeli?

CPAP maskeleri uyku apnesi tedavisinde, hastaların tedaviyi kabulu için en önemli unsurdur. Tedavi basıncının hastaya etkin bir şekilde uygulanmasında kritik bir görev üstlenir. Maskenin hasta tarafından rahatlıkla kullanılabilir olması tedavide istenmeyen hava kaçakları, yüzde oluşan bası yaraları gibi durumların önlenmesi ve hastanın CPAP cihazını etkin bir şekilde kullanabilmesi için çok önemlidir. 

CPAP ile uyku apnesi tedavisi için 3 ana grupta maske seçeneği mevcuttur. Bunlar burun maskeleri, full-face olarak tabir edilen ve ağız ve burnu içine alan ağız burun maskeleri ve burun yastığı tipinde maskelerdir. 

Burun maskeleri uyku apnesi tedavisinde en çok kullanılan maskelerdir. Philips Respironic olarak burun maskeleri segmentinde hastalara wisp ve true-blue maskeleri önerilir. 

Wisp modeli ufak, sade ve kullanımı kolay bir maskedir. Hastanın görüşünü engellemez. Hastanın maske ile birlikte kitap okuma, televizyon seyretme gibi uyku öncesi aktivitelerini kısıtlamaz, ayarlaması ve kullanımı kolaydır. Burun çevresini etkin bir şekilde örterek hava kaçaklarını engeller. 

TrueBlue nazal maskeler jel teknolojisi sayesinde rahat bir uyum ve konfor sağlar. Oynar burun mekanizması sayesinde gece boyunca hastanın hareketlerine uyum sağlar ve hava kaçaklarını en aza indirir. 

Yüksek tedavi basınçlarında, BPAP tedavisinde ve uykularında ağızdan nefes alıp veren hastalarda oranazal veya diğer bir değişle ağız-burun maskeleri tercih edilir. ,

Amara model tam yüz maskesi tüm dünyada en çok tercih edilen maske modellerindendir. Ufak ve compact bir tasarımı vardır, sadece dört parçadan oluşur ve kolaylıkla takılıp çıkarılabilir. Sürgülü alın desteği sayesinde etkin konfor ve kaçakları önleme özelliği sağlar. 

Burun yastıkları nispeten düşük tedavi basınçlarında nazal maskeye alternatif olarak kullanılabilir. Yüze minimum temas ederek hastalara en yüksek konforu sağlaması hedeflenir. 

Nüans burun yastığı Philips Respironic'in kullanılan jet teknolojisi ile türünün ilk örneğidir ve yumuşak bir temas sağlayarak hastaların tedavi konforunu sağlamaya amaçlar.

Ürünler hakkında daha detaylı bilgi almak için www.uykuluyum.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat