Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Üst solunum yolu enfeksiyonlarında öksürük nasıl tedavi edilir?

1,715
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Üst solunum yolu enfeksiyonlarında öksürük nasıl tedavi edilir?

Üst solunum yolu enfeksiyonlarında balgamlı veya balgamsız öksürük ortaya çıkabilir. Özellikle gırtlağımız enfekte olduğunda kuru öksürük ortaya çıkabilir. Kuru öksürük ortaya çıktığında doğal bir yöntem olarak evimizde süzme balı kullanabiliriz. Ya direkt olarak günde üç sefer bir tatlı kaşığı süzme bal yiyebiliriz ya da bir bardak ılık suyun içerisine bir tatlı kaşığı süzme balı atıp, karıştırarak tüketebiliriz.

Tabi, öksürüğün olduğu dönemde, limonlu herhangi bir çayın, balın, herhangi bir içeceğin limon katılarak gece geç vakitte içilmesi vücut direncini arttırdığı gibi öksürüğü de arttıracaktır. Bunun nedeni, limon asidiktir ve limonlu su ya da çay içilip yatıldığı zaman reflü kaçınılmaz olacaktır. Ayrıca öksürük de artacaktır.

Eğer balgamlı öksürük başlamışsa, o zaman balgamın sulanmasını kolaylaştıracak en pratik yöntem su içmektir. Su içimini arttırabiliriz. Günde bir buçuk litre ilave su içilebilir. Veya zaten ıhlamur, kuşburnu, ekinezya gibi bitki çayları içiliyorsa zaten balgam sökmek de kolaylaşacaktır. Buna rağmen eğer balgam sökülemiyorsa, balgam sökücü ilaçlar kullanılabilir.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat