Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Üst solunum yolu enfeksiyonları ölümcül olabilir mi?

908
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Üst solunum yolu enfeksiyonları ölümcül olabilir mi?

Üst solunum yolu enfeksiyonları bazen çok ciddi seyredebilmektedir. Özellikle kanser hastalarında, kemoterapi tedavisi gören ağır hastalarda, basit enfeksiyonları yapan virüsler ciddi rahatsızlıklara neden olabilmektedir.

- Yaşlı insanlarda
- Yoğun bakım hastalarında
- Ciddi akciğer hastalığı olan hastalarda üst solunum yolu enfeksiyonları, kişinin sağlık durumunu ciddi bir şekilde kötüleştirebilir. Bu kişilerin grip aşısı olmaları gerekmektedir. Ayrıca üst solunum yolu enfeksiyonu olan kişilerden uzak tutulmaları çok önemlidir. 

Bazen gebe hastalarda da üst solunum yolu hastalıkları ciddi seyredebilmektedir. Gebe kişilerin bu nedenle üst solunum yolu enfeksiyonu olan kişilerden uzak durmaları gerekmektedir. Ayrıca, ufak bebeklerde de bazen üst solunum yolu enfeksiyonları ciddi seyredebilmektedir. 

Evimizde böyle risk grubunda olan kişiler varsa güneş ışınlarını temizleme aracı olarak kullanabiliriz. Kişi evimize geldiğinde, kaldığı odanın kapısını kapatıp, çıktıktan sonra camları açarak odanın havalanmasını sağlamak doğal bir temizleme aracıdır.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat