Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Universal Windows Platform uygulamaları nelerdir?

5,494
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Universal Windows Platform uygulamaları nelerdir?

Windows 10 işletim sistemi farklı cihazlarda ortak tek bir işletim sistemi olarak tasarlandı. Ürün yelpazesine baktığımız zaman telefon, masaüstü bilgisayar, tablet, Xbox oyun konsolu, hololens gibi cihazlarımızda tek bir işletiminin çalıştığı anlamına geliyor. Universal Windows Platform uygulamaları da Windows 10 ile birlikte gelen, bu platforma özel olarak geliştirilmiş tek bir uygulamanın farklı cihaz seçeneklerinde, özelleştilrilmiş deneyimle çalışması olarak açıklayabiliriz.
 
Tek bir uygulama bundan sonra Windows 10 üzerinde çalışan mobil telefondan, masaüstü bilgisayara, tabletten, "Internet of Things" adını verdiğimiz, üzerinde sensörler bulunduran, nesnelerin interneti adı ile Türçemize çevrilen akıllı cihazlara ve hatta oyun konsolu Xbox gibi farklı platformlarda kendisini adapte ederek çalışabilecek.
 
Ayrıca Hololens adını verdiğimiz saydam ekranında 3 boyutlu hologramlar üreterek 3 boyutlu nesneler görmenizi sağlayan akıllı gözlüklerimizde de bu uygulamalar aynı şekilde çalışabilecek. Universal Windows Platform uygulamaları tüm bu farklı cihazlarda çalışması sırasında kendilerini otomatik olarak bulunduğu cihazlara adapte ederek size en farklılaştırılmış bir uygulama deneyimi sunacak. Bu deneyimi sayesinde de uygulama kullanma alışkanlığımızı baştan aşağıya değiştirecek.

Windows için geliştirilen uygulamaları görmek için microsoft.com/tr-tr/store/apps/windows adresini, uygulama geliştirme ile ilgili daha fazla detay öğrenmek için ise dev.microsoft.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat