Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

UkrSEPRO (Ukrayna kalite sistemi onayı) belgesi nedir?

1,108
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

UkrSEPRO (Ukrayna kalite sistemi onayı) belgesi nedir?

UkrSEPRO, Ukrayna'nın ulusal mevzuatına göre verilen bir ürün belgesidir. Ukrayna'da ticaret yapmak isteyen yabancı şirketler, yerel kayıtlı şirketler gibi UkrSEPRO'ya sahip olmalıdır.

Zorunlu ve isteğe bağlı olmak üzere iki tür UkrSEPRO sertifikası mevcuttur. Her bir ürün için uygunluk sertifikasının zorunlu veya opsiyonel olmasını düzenleyen bir mevzuat vardır. Bu mevzuat temelinde ürünün onaya tabi olması halinde UkrSEPRO belgesi zorunlu olarak alınmalıdır. UkrSEPRO Uygunluk sertifikasının tanzimine, ürün üzerinde akredite laboratuvarlar tarafından gerçekleştirilecek bir testin raporu temel teşkil etmektedir. 

Ürünün Ukrayna?da zorunlu onaya tabi olmaması durumunda isteğe bağlı sertifika düzenlenir. UkrSEPRO'nun alımındaki temel avantajlar, gümrükten rahat geçişi sağlamak ve firmanın rekabet gücünü arttırmaktır. 

Tüketim mallarının çoğu zorunlu onaya, başka bir deyişle UkrSEPRO'ya tabidir. Buna her tür bakkaliye, çocuk ürünü, parfüm ve kozmetik, sofra takımı ve zücaciye, ambalaj malzemesi, ev cihazları ve sınai ekipmanlar dahildir.

UkrSepro sertifikaları tek bir teslimat, 1, 2 ya da 5 yıl için alınabilir.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat