Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Ukrayna nasıl bir ülkedir?

10,138
kez izlendi
Puan: 5.00 / 5
Detaylı Açıklama

Ukrayna nasıl bir ülkedir?

Verimli topraklara sahip olan Ukrayna'daki ilk yerleşim çok eskiye dayanır ev burada kurulmuş olan en güçlü devlet Orta çağda kurulmuş olan Kiev Rus Devleti'dir.

1986 yılında Ukrayna'da meydana gelen Çernobil nükleer faciası çok sayıda can almıştır. 1991'de Sovyetler Birliği'nin dağılmasıyla bağımsızlığını kazanan Ukrayna, bağımsızlığının ilk yıllarını oldukça zor yıllar geçirmiş olsa da 2000'li yıllarda ülke, gelişimini epeyce ilerletmiştir.

Ukrayna mimarisi Rus, Galiçya, Kazak, Avusturya ve Sovyet etkisinde kalmıştır. Burada en çok dikkat çeken yapılar altın sarısı ya da yeşil renkte kubbelere sahip yapılardır.

Ukrayna'da iklim karasal iklimdir. Özellikle ülkenin iç bölgelerinde daha da sert soğuklar yaşanmaktadır. Ukrayna'nın tatil sezonu Haziran, Temmuz ve Ağustos olmakla beraber hava koşulları göz önüne alındığında ziyaret etmek için en uygun zamanlar Nisan, Mayıs ve Haziran aylarıdır.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat