Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

UEFA disiplin cezalarını nasıl veriyor?

410
kez izlendi
Puan: 2.25 / 5
Detaylı Açıklama

UEFA disiplin cezalarını nasıl veriyor?

UEFA, Avrupa ülke futbol federasyonlarının bağlı bulunduğu bir spor konfederasyonudur. Merkezi İsviçre'nin Nyon kentinde bulunan UEFA, kendisine bağlı ülkelerdeki futbol kulüpleri ve federasyonları hakkında disiplin uygulamaları yapma yetkisine sahiptir.

UEFA'nın iki disiplin organizasyonu mevcut. Disiplin Kurulu ve Tahkim Kurulu. UEFA'nın disiplin müfettişleri ise, söz konusu kurullar vakaları görüşmeden önce UEFA'nın ilgili süreçlerini yönetmekle görevli.

Müfettişler kurum içinde bağımsız olarak çalışıyor, disiplin soruşturmalarını yürütüyor, iddianame hazırlıyor ve dava açabiliyor.
Disiplin Kurulu saha içi ve dışı cezai yaptırımlar konusunda kararlar verme yetkisine sahip. Disiplin Kurulu, bunu gerçekleştirirken UEFA tüzükleri, düzenlemeleri ve geçmiş kararları baz alıyor.

Disiplin Kurulu tarafından verilen kararları değerlendiren bölüm ise Tahkim Kurulu. Temyize gidilmesi halinde Tahkim Kurulu, kararları onama, veto etme ya da kararın üzerinde değişiklik yapma otoritesine sahip.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat