Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Ucuz yaz tatili için erken rezervasyon yaptırırken nelere dikkat edelim?

205
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Ucuz yaz tatili için erken rezervasyon yaptırırken nelere dikkat edelim?

Yaz tatilin ucuza getirmek için en önemli etkenlerden ya da unsurlardan bir tanesi de erken rezervasyonu kaçırmamaktır. Erken rezervasyon kampanyaları genellikle seyahat acentalarının otellerle yapmış olduğu belli kontenjanlar doğrultusunda yürümektedir. Yani seyahat acentaları otelin tümünü değil, her otelde belli sayıda odayı erken rezervasyon kampanyası bünyesinde satmaktadır. 

Rezervasyon esnasında dikkat etmeniz gereken konuların başında bu seyahate gerçekten gidip gidemeyeceğiniz konusudur. Zira ucuz fiyatlar insanları son derece çekmekte, cazip görünmekte ancak kendi hayat planlamalarında son dakika ortaya çıkan başka durumlar nedeniyle rezervasyonlu seyahatlerinden faydalanamamaktadırlar. 

Unutulmamalıdır ki, fiyatların ucuz olması, iptal şartlarının ağırlığı olarak geri döner. Belli noktalarda paranızın bir kısmının yanacağını, hatta bazılarında iade alamayacağınızı bilmeniz gerekir. 

Dönemsel olarak  1 Ocak - 31 Mart arasında erken rezervasyon yaptırabilirsiniz. Bu rezervasyonları yaptırmak için ödemenizi seyahat acentasına kredi kartı ya da nakit olarak ödemeniz gerekir. Seyahatin tümünü bir anda ödemek istemiyorsanız, bankaların birtakım taksit kampanyalarından yararlanabilirsiniz. Bunlar sizin ödemenizi rahatlayacağı gibi, belli bir vadeye yayılmasını sağlayacaktır. Ama en önemli ve unutulmaması gereken konu erken rezervasyon seyahat tarihleriniz kesin değilse sizin için bir risk demektir.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat