Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Ucuz uçak bileti nasıl alınır?

25,455
kez izlendi
Puan: 4.69 / 5
Detaylı Açıklama

Ucuz uçak bileti nasıl alınır?

Tatil ve seyahatlerde en büyük masraf kalemlerinden biri şüphesiz ki uçak bileti parasıdır. Özellikle sınırlı bütçelerle seyahat ediyorsanız uçak biletini ucuza getirmeniz tatilinizde farklı ve daha keyifli şeylere bütçe ayırmanıza olanak tanır. Bu yüzden mümkün olduğunca ucuz uçak bileti alma şansınızı denemeniz gerekir. Ucuz uçak bileti almanın çeşitli yolları var.

Uçak biletini ucuza getirme yolları

- Öncelikle interneti deneyin. İnternette bilet fiyatlarını karşılaştırıp, en ucuz bileti bulmanızı sağlayacak birçok site var. Mesela Skyscanner... Skyscanner gitmek istediğiniz yer ve tarihteki tüm uçak seferlerini sizin için saniyeler içinde tarar ve en uygun fiyatlı biletleri bulabilir. Ama yine de en ucuzu bulacağına dair bir garantisi yok.

- Uçak biletinizi mümkün olduğunca erken satın alın. Unutmayın, bilet almayı ne kadar son güne bırakırsanız o kadar fazla para ödersiniz. Mesela, Ocak ayında Temmuz ayı için uçak biletini 100 liraya alıyorsanız, aynı bileti Temmuz ayında 500 liraya alma ihtimaliniz çok yüksek.

- Havayolu tercihi de önemli bir ayrıntı. Aynı şehre benzer koşullarda sefer düzenleyen uçak firmalarının farklı fiyat politikaları olabilir. Biletinizi almadan önce kimin kaça uçtuğunu iyice araştırın.

- Mevki seçimi de başka bir nokta. 1 saatlik bir uçak yolculuğu için ikramsız bir mevkiden bilet almanız sizin için ciddi bir sıkıntı yaratmayacaktır. Servis ya da ikram olmayan uçak seferlerinin ya da mevkilerin fiyatları da elbette diğerlerine göre daha ucuz olur.

Tüm bunlara dikkat ederseniz uçak biletini normalden çok daha ucuza getirebilirsiniz.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat