Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Ucuz uçak bileti alırken nelere dikkat edelim?

1,580
kez izlendi
Puan: 5.00 / 5
Detaylı Açıklama

Ucuz uçak bileti alırken nelere dikkat edelim?

Ucuz uçak biletleri genellikle iptali veya ertelemesi olmayan biletlerdir. Bu yüzden ucuz bilet alırken seyahat tarihinizi net bir şekilde belirlemelisiniz. 

Ucuz uçak bileti bulmak için çeşitli hava yollarının kampanyalarını takip edebilirsiniz. Hava yolları yaz biletlerini kışın, kış biletlerini ise yazın satışa sunar. Biletinizi ne kadar erken alırsanız o kadar avantajlı olursunuz. 

Havaalanı tercihi

Pek çok şehirde birden fazla havaalanı bulunmaktadır. Bu havaalanlarından biri şehir merkezine biraz daha uzak olur ve bu yüzden vergileri daha düşüktür. Şehir merkezine uzak olan havaalanını tercih edersiniz daha ucuza bilet bulabilirsiniz. 

Low coast uçuşlar

Düşük maliyetli hava yollarından bilet alırken dikkat etmeniz gereken birkaç nokta var. Ucuz bilet satan hava yollarının çoğu bagajlar için ekstra ücret talep eder. Seçtiğiniz hava yolunun bagaj için ekstra ücret talep edip etmediğini kontrol etmenizde fayda vardır. 

Uçak bileti vergileri

Bazı hava yolları size sunduğu ilk fiyata vergileri dahil etmez. Bilet fiyatının üstüne vergiler de eklenince biletin fiyatı birkaç katına çıkabilir. Seçtiğiniz ucuz biletin fiyatına vergilerin dahil olup olmadığını kontrol etmeyi unutmayın.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat