Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Üç boyutlu yazıcılarla neler yapılabilir?

9,082
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Üç boyutlu yazıcılarla neler yapılabilir?

Üç boyutlu yazıcılarla yapabileceğiniz şeylerin limiti yok. Şu anda 3 boyutlu yazıcıların son kullanıcıya yönelik masaüstü versiyonlarında siz plastikten her türlü objeyi üretebilirsiniz. Evinize ait bir saksıdan tutun, bir dinozor büstüne kadar her türlü şey basılabilir. 

Gelecekte yakın bir zamanda internetten belli bir fiyat karşılığında istediğiniz her türlü ürünü satın alıp direkt 3 boyutlu yazıcıdan üretimini yapabileceksiniz. 

Şu anda 3 boyutlu yazıcılarla ev üretimi, organ üretimi, hatta evinizde yemek üretimine kadar pek çok şey deneysel olarak mevcut. Siz bunları artık 10 - 15 sene içerisinde kendi evinizde de deneyimleyebileceksiniz. 

Örneğin, ünlü bir spor ayakkabısı markası şu anda ayakkabılarını üç boyutlu yazıcıdan özel üretim sipariş üretmeye başladı. Siz belki 10-15 sene sonra kendi ayağınızın tarama datasını gönderip direkt olarak kendinize özel üretilmiş ve 3 boyutlu yazıcıdan basılmış ürünü satın alacaksınız. Bunun bir ileri aşaması ise kendi 3 boyutlu yazıcınızdan üretim yapmak olacak. Ama şu anda plastikten herhangi bir şey almanıza gerek yok. Rahatlıkla evinize bu ürünü alıp 3 boyutlu yazıcıdan evinizin ya da kendinizin ihtiyacı olan herhangi bir şeyi direkt plastik olarak üretebilirsiniz. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat