Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Üç boyutlu yazıcı nedir?

9,307
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Üç boyutlu yazıcı nedir?

3 boyutlu yazıcı aslında kişisel bir fabrika olarak tanımlanabilir. Katmanlı üretim teknolojisine sahip masaüstü 3 boyutlu yazıcılarla evinizde veya ofisinizde istediğiniz her türlü şeyi üretmenize imkan tanınır. Bu cihazlardan plastik olarak istediğiniz her şeyi rahatlıkla üretebilirsiniz. 

3d printerlarla, özellikle ofisinizde mimari işler yapıyorsanız mimari modeller, endüstriyel tasarımcıysanız endüstriyel tasarımlarınızı veya sanayi sektöründe AR-GE departmanındaysanız tasarladığınız prototipleri ve kalıpları rahatlıkla üretebilirsiniz. 

20x20x20cm'lik bir hacim içerisinde istediğiniz her türlü obje üretilebilir. 20x20x22cm standart bir masaüstü printer baskı ölçüsüdür. Daha büyük bir baskı istiyorsanız, tasarladığınız modeli parçalara ayırıp daha büyük baskılar alabilirsiniz. 3d printerla farklı parçalardan üretilmiş daha büyük hacimli baskılarda, geçme detayları herhangi bir şekilde anlaşılmaz. İstediğiniz gibi de bu ürünleri boyayabilirsiniz. O yüzden aslında baskı hacmi olarak çok fazla kısıtlanmayız. Planladığınız modeli parçalara böldükten sonra istediğiniz hacimde 3d üretim yapabilirsiniz. 

Aynı zamanda evinizin ihtiyaçlarını, yedek parçalarını da 3d printerlar ile üretebilirsiniz. Hatta çocuğunuzun bir oyuncağının parçası bile 3d yazıcı ile üretilebilir.  

Hayal ettiğiniz ürünü internetten indirebilir, kendiniz tasarlayabilir veya üç boyutlu tarayıcılarla tarayıp direkt olarak 3d masaüstü yazıcılarla çok düşük maliyetlerle üretebilirsiniz. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat